Činnost Články, akce

Dětský den 2018

Je to až k neuvěření, ale letos se konal již patnáctý ročník dětského dne organizovaný naší Pionýrskou skupinou Paskov. Za těch patnáct let měl dětský den celou řadu krásných témat. Vzpomínáte si například na čertovský, mašinkový, westernový, středověký nebo doktorský dětský den? A pamatujete si, že by někdy pršelo? My tedy ne, ale letos jsme měli opravdu strach. Naštěstí začalo pršet až po dopoledních přípravách a přestalo přesně ve dvě hodiny, kdy odstartovala stanoviště, takže si děti mohly ten svůj den pořádně užít.

 

Všechny aktivity byly letos inspirovány tématikou čínských tradic. Na děti čekalo deset stanovišť, z nichž dvě byly opět umístěny v parku. Každý soutěžící musel strefit pandu balónkem, navlékal čínské penízky, naučil se, jak se jeho jméno píše jednoduchou čínštinou a poskládal čínský vějíř. Dále ukázal, že jako správný Číňan ovládá čínské hůlky, je zběhlý v lovu ryb ve Žluté řece, umí zasadit a sklidit rýži i přemoct čínského draka. Na posledním stanovišti každé z dětí nakreslilo svůj kousek čínské zdi, která se linula okolo celého parkoviště. Jako vždy byly děti moc šikovné a všechny byly za své výkony odměněny.

 


Přestože jsme se báli, že počasí děti i rodiče odradí, soutěžících dětí bylo 485 a letošní dětský den se tak dostal na krásnou čtvrtou příčku v počtu účastníků za všechny ročníky. Nejvíce dětí se dětského dne zúčastnilo v roce 2010, kdy jich bylo 506. Posledních deset let je počet účastníků okolo 450 až 500 dětí, což je na to naše paskovské parkoviště tak akorát.

 


Děti se mohly vyřádit i na několika nafukovacích atrakcích. Zdarma dostaly občerstvení, párek a sodovku. O zábavu se postaral i kouzelník Carlos, který nám mimo jiné ukázal, jak se kouzlí v Číně. Po té vystoupila dívčí skupina Lananita a pak konečně přišlo to, na co se děti těší nejvíc – losování o krásné ceny. Na závěr dokončila skupina Lananita své vystoupení, dětský den byl u konce a začaly Slavnosti města Paskov.

 


Možná, že se najdou v Paskově takové děti, které se při prvním ročníku čerstvě vozily v kočárku a letos už si užily poslední rok jako soutěžící. Pokud by měly zájem, můžou příští rok pomoct s organizací, protože i naší velké Pionýrské skupině Paskov dá dětský den pořádně zabrat. Tímto bychom chtěli poděkovat všem, kteří se dětského dne zúčastnili, ať už jako návštěvníci, organizátoři nebo naši sponzoři. Děkujeme a budeme se těšit zase příští rok!

 


Za Pionýrskou skupinu Paskov Tereza Forgačová

 

Letos nás podpořili:
město PASKOV, Lenzing Biocel Paskov a.s., Stolařství p. Kokeš, Ahlfit  p. Dědek, Autoslužby  p. Michálek, Autodoprava p. Rundt, Carmipex p. Michálek, Autodílna 409 p.Kožušník, H 3 s.r.o. Suzuki  p. Horečka, Paskov market pí. Jurčíková, Komaxit p. Fajkus, Cykles p. Foldyna, Sport bar u Kašny p. Konečný, H+P autodemont, p.Palička, p. Henych, Nápoje Laguna drink p. Krejčí, Cukrárna Fantazie p. Žáček, SPETECH p. Daněk + p.Kupka, Easy 4u p. Michna, Restaurace Na Rychtě, Vinotéka Janetta Drink´s pí. Konečná, SKY LENDYS p.Klimeš, Mapeenergy p. Kudlej, Bee Stone p. Glomb, LR autoservis p. Lehnert, INDIAN motocykle FM p. Lehnert, Fox Hill Agro p. Sýkora, Nano4people p. Michálek, Jan Kavka zámečnictví, Jaroslav Adamus autoškola, Rybaspol A+V, Autoopravárenství Radek Kučera, Kristýna Šircová, Gynmar s.r.o. MUDr. Marek Ožana, Zámecká Krčma p.Brož, Spolek Paskov net, Trafika pí. Lišková, Drogerie Ivana Stachová, Řeznictví BERKA, COMMIT, Automoto Hanáček, TISKNEM.CZ a PREVEZEM.CZ