Činnost Články, akce

Letní tábory na Moravici 2017

Školní rok běží v plném proudu, ideální čas na ohlédnutí za letními prázdninami, které jsme trávili v lese a u vody. Opět se nám podařilo zorganizovat 3 táborové turnusy v krásném údolí řeky Moravice – postupně po 14dnech se na táborové základně ve Vítkově-Podhradí prostřídali Perly, Drsňáci a Severní Mouchy.

 

Na každém z táborových turnusů byla naplněná kapacita dětí z Paskova a okolí a jako vždy nás navštívil pan starosta Petr Baďura a inspekce z krajské hygienické stanice.

Letos jsme díky dotaci města Paskov a dalším významným sponzorům začali obnovovat další stanové podsady, pořídili nové plotny na pec, nové barely na pitnou vodu, nové popelnice na tříděný odpad a solární panel na výrobu elektřiny, vyměnili jsme další dveře v kuchyni i skladech… a mnoho dalšího. Několik víkendů před „Stavěčkou“ jsme se scházeli buď u výměníku, nebo u zazimované kuchyně, a připravovali věci na tábory.

 

 

Protože postavit tábor na zelené louce a pak tam hlavně poskytnout dětem veškerý komfort není hračka, poděkování za uspořádání všech letních táborů patří právě vedoucím a instruktorům, kteří zdarma a v době vlastní dovolené tráví s dětmi dva týdny, nesou s sebou veškerou zodpovědnost a k tomu na konci června celý tábor postaví a na konci srpna zase zbourají, což je náročná práce na celé víkendy.  

 

Společně za všechny tři táborové turnusy bychom chtěli poděkovat firmě AWT za bezplatnou dopravu naší základny na tábor a zase zpět, děkujeme všem dárcům dveří a také dalším významným sponzorům a všem, kteří nám letos nějak pomáhali a vyšli vstříc: Město Paskov, Lesní správa Vítkov, Myslivecké sdružení „Dubina“ Větřkovice, Farma Grim, Hasiči Paskov, Hasiči Vítkov a Autodoprava Vladimír RUNDT.


Více fotek a informací nejen o táborech najdete na stránkách pionyr.paskov.cz nebo na Facebooku: www.facebook.com/pionyrpaskov.

Kateřina Biedrawová
Vedoucí Pionýrské skupiny Paskov

 

Články o jednotlivých turnusech naleznete zde:

Perly

Drsňáci

Severní Mouchy