Činnost Články, akce

Letní tábory na Moravici 2018

A je tady zase škola, ideální čas na ohlédnutí za letními prázdninami, které jsme trávili v lese a u vody. Opět se nám podařilo pro děti zorganizovat 3 táborové turnusy v krásném údolí řeky Moravice – postupně po 14dnech se na táborové základně ve Vítkově-Podhradí prostřídaly Severní Mouchy, Perly a Drsňáci.

Na každém z táborových turnusů byla naplněná kapacita dětí z Paskova a okolí a jako vždy nás navštívil pan starosta Petr Baďura a inspekce z krajské hygienické stanice. Všechny kontroly proběhly v pořádku a inspektoři pokud by mohli, tak by tam s námi nejraději zůstali.

Letos jsme díky dotaci města Paskov a dalším významným sponzorům koupili stanové podsady, molitany do stanů, upínací pásy na stany a mnoho dalšího. Několik víkendů před „Stavěčkou“ jsme pracovali u výměníku, kde jsme natírali nové podsady, které se kupují bez povrchové úpravy. Velcí Pionýři dělali údržbu naší mobilní základny, kde vyměnili celou stěnu do sprchy a zapojili fotovoltaickou elektrárnu, abychom mohli večer dětem rozsvítit v jídelně.

Protože postavit tábor na zelené louce a pak tam hlavně poskytnout dětem veškerý komfort není hračka, poděkování za uspořádání všech letních táborů patří právě vedoucím a instruktorům, kteří bez nároků na odměnu, věnují dětem dva týdny své dovolené, nesou s sebou veškerou zodpovědnost a k tomu na konci června celý tábor postaví a na konci srpna zase zbourají, což je náročná práce na celé víkendy. 

Společně za všechny tři táborové turnusy bychom chtěli poděkovat firmě AWT za dopravení naší základny na tábor a zase zpět, taktéž stavebninám Galičák za přivezení a odvezení táborových věcí. Oba řidiči byli profesionálové a skvěle se nám s nimi spolupracovalo. Dále děkujeme všem dárcům, významným sponzorům a zkrátka všem, kteří nám letos nějak pomáhali a vyšli vstříc: Město Paskov, Lesní správa Vítkov, Myslivecké sdružení „Dubina“ Větřkovice, Farma Grim, Hasiči Paskov, Hasiči Vítkov, Autodoprava Vladimír RUNDT a mnoho dalších.

Více fotek a informací nejen o táborech najdete na pionyr.paskov.cz nebo na Facebooku: www.facebook.com/pionyrpaskov.

Těšíme se na vás na akcích i přes rok, které pro vás připravujeme.

Kateřina Biedrawová

Vedoucí Pionýrské skupiny Paskov