Činnost Články, akce

Letní tábory na Moravici 2020

Jsme moc rádi, a letos obzvlášť, že jsme opět mohli zorganizovat 3 táborové turnusy v krásném údolí řeky Moravice.
Postupně po 14ti dnech se na táborové základně ve Vítkově - Podhradí prostřídalo postupně přes 150 dětí z Perel, Drsňáků a Severních Much.

 

Situace se před létem měnila ze dne na den a nebylo jednoduché rozhodnout, jestli všechny nastavené podmínky podstoupit nebo jeden rok prostě tábory vypustit a zajet si konečně na klasickou dovolenou, jako normální lidi. Nakonec jsme do toho šli a všichni si užili prima prázdniny, děti byly skvělé a to je pro nás ta největší odměna.

Nejen, že všude, kde vás napadne, musela být dezinfekce, ale navíc se spotřebovalo 40.000 ks papírových ručníků a 50 litrů mýdla, museli jsme pořídit roušky, rukavice, ochranné zástěry, zásobníky na ručníky a podobné hygienické pomůcky navíc. Snažili jsme se udělat vše pro to, aby byly děti v bezpečí. Kontrola z Krajské hygienické stanice MSK přišla na tábory, oproti běžné 1 návštěvě, celkem 3 krát a vždy bylo vše v pořádku. Kontrolovala také dodržování povinností stanovených v Mimořádném opatření.

Kromě nákupu ochranných a hygienických pomůcek jsme se letos museli vzdát i všech návštěv, výletů třeba na hrad a tradičních sportovních utkání s vedlejším táborem, navíc se koupily 2 velké nůžkové stany, kterými se zastřešilo mytí rukou u WC a místo pro pomývání ešusů, o 2 ks byly posíleny mobilní WC, i když hygienické předpisy splňoval i původní počet. Po každém turnuse byl celý areál tábora vydezinfikován a doprava dětí byla letos trochu náročnější, protože jsme museli dodržet časový odstup minimálně 8 hodin mezi jednotlivými turnusy. Jelikož jsme nikdy nevěděli, jestli celý tábor doběhne až do konce, nemohli jsme nakupovat moc dopředu. V případě, že by se na táboře objevilo onemocnění covid-19, turnus by byl ukončen a my bychom museli rodičům vracet poměrnou částku z ceny tábora. V tom nám pomohla služba Makro-rozvoz, která nám dovážela potraviny postupně několikrát za tábor. Největší novinkou byl asi pro všechny vstupní filtr všech účastníků, který probíhal v kině a pak cesta autobusem v rouškách. Děti i rodiče to vzali rozumně a my jim za to děkujeme.

Protože postavit tábor na zelené louce a pak tam hlavně poskytnout dětem veškerý komfort není hračka, poděkování za uspořádání všech letních táborů patří právě vedoucím a instruktorům, kteří bez nároků na odměnu, věnují dětem dva týdny své dovolené, berou na sebe zodpovědnost a k tomu na konci června celý tábor postaví a v srpnu zase zbourají, což je náročná práce na celé víkendy.

Společně za všechny tři táborové turnusy bychom chtěli poděkovat firmě AWT za dopravení naší základny na tábor a zase zpět, taktéž stavebninám Galičák za přivezení a odvezení táborových věcí. Oba řidiči byli profesionálové a moc dobře se nám s nimi spolupracovalo. Počasí nám letos na stavění i bourání moc nepřálo, ale naštěstí jsou mezi námi šikulové, co mysleli i na sněhové řetězy, aby nákladní auta na louce nezapadla. Dále děkujeme všem těm, kteří nám letos pomáhali a vyšli vstříc: Město Paskov, Lesní správa Vítkov, Myslivecké sdružení „Dubina“ Větřkovice, Farma Grim, Lenzing Biocel Paskov a.s., Paskov.net, Ahlfit s.r.o., Autodoprava Rundt, Kokeš – Stolařství s.r.o., Hasiči Paskov, Hasiči Vítkov a mnoho dalších. Opravdu děkujeme za každou finanční i materiální pomoc při pořizování letošních vícenákladů.
Spoustu fotek a více informací nejen o táborech najdete na www.pionyr.paskov.cz nebo na Facebooku: www.facebook.com/pionyrpaskov.
Těšíme se na vás na akcích i přes rok, které pro vás připravujeme – třeba na Drakiádě, Vánočním Jarmarku a v příštím roce na společném výletě nebo Dětském dni. V říjnu čeká naši organizaci významné výročí – 70 let od vzniku Pionýra v Paskově a 30 let samostatného pionýra. V KCP připravujeme interaktivní výstavu z historie i současnosti, spoustu fotek a videí. Přijďte se podívat a zjistit, co dnes vlastně znamená Pionýr


      Ing. Kateřina Biedrawová
 vedoucí Pionýrské skupiny Paskov

O průběhu jednotlivých turnusů se dočzete zde:

Perly

Drsňáci

Severní Mouchy