Činnost Články, akce

Tábory 2019

Jsme moc rádi, že i letos se nám podařilo zorganizovat 3 táborové turnusy v krásném údolí řeky Moravice – postupně po 14ti dnech se na táborové základně ve Vítkově - Podhradí prostřídali Drsňáci, Severní Mouchy a Perly.

Na každém z táborových turnusů byla naplněna kapacita 52 dětí z Paskova a okolí a jako vždy proběhla kontrola z hygieny, která dopadla na výbornou. Každý turnus navštívil také pan starosta Petr Baďura, kterému děkujeme za dobroty pro děti.


Letos jsme díky dotaci města Paskov a dalším významným sponzorům dokoupili plné podlahy do stanových podsad, prostěradla na molitany do stanů, nové konstrukce na celty, opravili mobilní základnu a mnoho dalšího. Několik víkendů před „Stavěčkou“ jsme pracovali u výměníku, kde jsme natírali nové konstrukce a dřevěné podlahy. Další Pionýři dělali údržbu naší mobilní základny, kde vyměnili celou stěnu do skladu.

 

Protože postavit tábor na zelené louce a pak tam hlavně poskytnout dětem veškerý komfort není hračka, poděkování za uspořádání všech letních táborů patří právě vedoucím a instruktorům, kteří bez nároků na odměnu, věnují dětem dva týdny své dovolené, berou na sebe zodpovědnost a k tomu na konci června celý tábor postaví a na konci srpna zase zbourají, což je náročná práce na celé víkendy.  


Společně za všechny tři táborové turnusy bychom chtěli poděkovat firmě AWT za dopravení naší základny na tábor a zase zpět, taktéž stavebninám Galičák za přivezení a odvezení táborových věcí. Oba řidiči byli profesionálové a skvěle se nám s nimi spolupracovalo. Dále děkujeme sponzorům a těm, kteří nám letos pomáhali a vyšli vstříc: Město Paskov, Lesní správa Vítkov, Myslivecké sdružení „Dubina“ Větřkovice, Farma Grim, Hasiči Paskov, Hasiči Vítkov, Autodoprava Rundt, Stolařství Kokeš a mnoho dalších.

Více fotek a informací nejen o táborech najdete na www.pionyr.paskov.cz nebo na Facebooku: www.facebook.com/pionyrpaskov.

Těšíme se na vás na akcích i přes rok, které pro vás připravujeme – třeba na Drakiádě, Vánočním Jarmarku a v příštím roce na Pionýrském bruslení nebo Dětském dnu…

                                  Kateřina Biedrawová

 Vedoucí Pionýrské skupiny Paskov