Činnost Roční zprávy o činnosti

Činnost Pionýrské skupiny Paskov v roce 2018

Nadešel čas na zhodnocení uplynulého roku a musíme říct, že to zhodnocení bude pozitivní, protože je za námi vidět zase spousta dobré práce.
V roce 2018 jsme měli celkem 120 členů, z toho 83 dětí a mládeže do 26ti let.
Uspořádali jsme opět skoro 2 desítky akcí, mezi kterými uvažujeme i brigády na nových podsadách a letní tábory.

 

Mimo tyto pravidelné akce naši členové absolvovali i různá školení a několik schůzí na kraji.

Plán akcí jsme měli nabitý - Novinkou v tomto roce byly Jarní prázdniny s dětským oddílem Plšíci. Ty nabídly program pro každý den jako návštěvu zoologické zahrady, trampolínového centra, boulderingové stěny nebo výlet na hory a akce se setkala s pozitivním ohlasem.

V dubnu jsme táborové vedoucí a instruktory proškolili na kurzu První pomoci a odpoledne zajeli na prohlídku oddílové základny na Krásné, kde se na ohni usmažila vaječina.

V průběhu května a června se tvrdě pracovalo na přípravě dětského dne a na obnově táborového vybavení, renovovala se mobilní táborová základna a natíraly nové stanové podsady, které se nám podařilo koupit ze sponzorských darů a z dotací města. Mimo to se pořídily další molitany a ušily na ně další potahy, aby děti i vedoucí byli ještě lépe chráněni před chladem od země.

2. června jsme v rámci oslav města uspořádali 15. dětský den. Účast dětí s rodinnými příslušníky se pohybovala na klasickém čísle okolo 1500 osob.
Na konci měsíce června všichni kdo mohli, napnuli své síly a během víkendu jsme zase postavili tábor. Všem zúčastněným patří velké díky za pracovní nasazení a obětavost.
Na letošních táborech bylo rušno a kapacity byly opět naplněny na 100%. O jednotlivých turnusech jste se mohli dočíst v podzimním čísle Paskovského zpravodaje a všechny potřebné informace o táborech se dozvíte na našich webových stránkách nebo na Facebooku.

Místo původně plánovaného pronájmu naší základny se v závěru prázdnin podařilo mladým pionýrům uspořádat týdenní zážitkový tábor pro vedoucí a instruktory, což naši skupinu ještě více sblížilo a vedoucí tak i přes rok spolu tráví více času.

O víkendu 24-27.sprna jsme mobilní základnu na Moravici zase sbalili a převezli do Paskova. I když v sobotu ráno mohutně pršelo, všechno jsme zvládli a celty z jídelny jsme pak ještě pár týdnů sušili ve výměníku.

Další velkou novinkou byl první oddílový tábor, který probíhal v srpnu v krásném prostředí pod Lysou horou na základně na Krásné. Tábor se nesl ve středověkém duchu a menší počet účastníků umožnil dětem vyzkoušet si tábor ještě jinak, než jak jej znají z Moravice. Kromě her se střídali i v kuchyni u vaření nebo pomáhali se zvelebováním základny. Mnozí tak poprvé měli v ruce sekeru, pilu, nebo vařečku. Všichni se těchto výzev zhostili s nadšením a z tábora odjížděli plni nových zážitků a zkušeností.

Ani na podzim jsme neslevili z našeho akčního tempa a hned z kraje října 6.10., se uskutečnil 12. ročník Drakiády, která se letos díky počasí opravdu vydařila.

V říjnu jsme pro členy a jejich rodiny uspořádali víkendový relax na horské chatě Karolínka, využili jsme krásného prostředí Vsetínských vrchů a uskutečnili výšlap na Soláň (861 m.n.m), utužili kamarádství, trochu si odpočinuli od práce a zavzpomínali na letošní uspořádané akce.

Podzim utekl hodně rychle a už se začaly blížit Vánoce.
V zimě jsme rok 2018 zakončili slavnostně tradičním Vánočním Jarmarkem, na kterém jsme opět zaznamenali rekordní účast hlavně v počtu stánků. Letos se jednalo o 11. ročník a na organizaci se podílelo hodně členů, což bylo moc fajn.

V závěru bych chtěla poděkovat všem sponzorům a podporovatelům, naší organizaci přeji do dalších let hodně sil, dostatek motivace a pozitivní přístup. Dobrovolnictví je dřina, ale když se ta dřina dělá se správnými lidmi, máme z toho radost.

 

Pěkný rok 2019
Kateřina Biedrawová
vedoucí PS Paskov