Činnost Roční zprávy o činnosti

Činnost Pionýrské skupiny Paskov v roce 2019

V roce 2019 jsme měli celkem 113 členů, z toho 66 dětí a mládeže do 26ti let.
Uspořádali jsme opět skoro 2 desítky akcí, mezi kterými jsou i brigády na nových konstrukcích, stanových podlahách a tábory.
Schůzky vedení PS se v tomto roce konaly tradičně 10krát s letní přestávkou.
Mimo tyto akce naši členové absolvovali i různá školení a několik schůzí na kraji.

Roční plán akcí jsme měli nabitý:

Hned v únoru se uskutečnilo Pionýrské lední bruslení, tentokrát v havířovské zimní hale, kde se natáčel seriál Lajna. Akce je určena pro členy, jejich rodinné příslušníky i širokou veřejnost. Kdo by s námi chtěl jet i letos (7.3.2020), sledujte naše webové nebo facebookové stránky, kde upřesníme čas odjezdu od KCP.

V březnu se nám podařil uspořádat moc pěkný Jarní karneval pro děti, u dětí měl největší úspěch náš nový pionýrský maskot Piopes. Karneval chceme uskutečnit i letos, akorát o měsíc dříve, už 15. února, abychom vytvořili celoodpolední program dětem, když venku bude nevlídné počasí.

V dubnu jsme se dva víkendy po sobě podíleli na hlídání výstav na Paskovském zámku. Také bylo v plánu smažení vaječiny na naší základně na Krásné, ale vzhledem k nepříznivému počasí, byla akce přesunuta na květen.

V průběhu května a června se pracovalo na přípravě dětského dne a na obnově táborového vybavení. Opravovala se táborová základna a natíraly nové stanové konstrukce a dřevěné podlahy, které se nám podařilo koupit ze sponzorských darů a z dotací města.

1. června jsme v rámci oslav města uspořádali Antický dětský den. Účast dětí s rodinnými příslušníky se pohybovala na klasickém čísle okolo 1500 osob a hlavní vystupující byla stříbrná finalistka SuperStar Eliška Rusková. Svým vystoupením nás potěšili i členové Řecké obce v Ostravě.

Na konci měsíce června všichni kdo mohli, napnuli své síly a během víkendu jsme zase postavili tábor. Všem patří velké díky za pracovní nasazení a obětavost.

Na letošních táborech bylo rušno a kapacity byly opět naplněny na 100%. V údolí Moravice se vystřídali Zaklínači, Vikingové a proběhla tam i válka Gangů. Podrobnosti jste se mohli dočíst v podzimním zpravodaji. Každý táborový turnus navštívil pan starosta Petr Baďura a my jsme moc rádi, že si na nás vždy udělá čas. Kontrola z hygieny dopadla také v pořádku.

O víkendu 16-18. sprna jsme tábor zase sbalili a převezli do Paskova. Protože je ten víkend hodně náročný, opět se stalo, že se rozdělili síly a někteří z Vítkova nestihli dojet na vykládání k výměníku a my jsme museli obvolávat další chlapy a kamarády. Všem kdo přišli a přidali ruku k dílu, ještě jednou moc děkujeme.

Ani na podzim jsme neslevili z našeho akčního tempa a hned z kraje října se uskutečnilo výjezdní zasedání na horské chatě Kyčerka, ze které jsme se vydali i přes rozmary počasí na Karlovský Gastrofestival.

O týden později se konala tradiční Drakiáda, která se opět těšila veliké účasti draků všech barev.

Podzim se rychle překulil a už se začaly blížit Vánoce

Závěr roku jsme zakončili slavnostně tradičním Vánočním Jarmarkem, na kterém jsme opět zaznamenali krásnou účast. Letos se jednalo už o 12. ročník a na organizaci se podílelo hodně členů, což bylo moc fajn.

Děkuji všem našim členům, za práci, kterou tento rok nejen pro děti udělali. Dobrovolnictví je dřina, ale když to děláme se správnými lidmi, tak z toho máme radost J.

                                                                                                                                  Kateřina Biedrawová