Činnost Roční zprávy o činnosti

Zpráva o činnosti PS Paskov v roce 2017

PIONÝRSKÁ SKUPINA PASKOV A KOUZELNÝ ROK 2017

Zhodnocení uplynulého roku je zhodnocením je pozitivním, zvládli jsme toho opravdu moc!

V roce 2017 jsme měli celkem 108 členů, z toho 66 dětí a mládeže do 26ti let.

Uspořádali jsme opět skoro 2 desítky akcí, mezi které počítám i brigády a tábory

Schůzky vedení PS se v tomto roce konaly tradičně 10krát s letní přestávkou.

 

Mimo tyto pravidelné akce a schůze naši členové absolvovali i různá školení a letos docela dost schůzí na kraji.

 

Hned v lednu si Mušata s Drsňáci udělali zimní výlet na Moravici.

V sobotu 25. února se nám podařilo domluvit Bruslení v Polárce, které se těší velkému úspěchu jak u nás samotných Pionýrů, tak našich kamarádů.

V březnu se konal v Komunitním centru Paskov druhý ročník Pionýrského karnevalu, kde si zařádili na pohádkové písničky naši nejmenší.

V dubnu se několik zapálených vedoucích a instruktorů z naší skupiny vydalo do Jihlavy, kde se konala pravidelná akce pro pionýrské vedoucí s názvem Kamínka

Poslední víkend v dubnu oslavil náš novodobý oddíl 10. výročí a slavnostně odhalili nový název – PLŠÍCI.

V průběhu května a června se tvrdě pracovalo na přípravě dětského dne a na obnově táborového vybavení, opravovaly se buňky, pec, komín a instalovaly se fotovoltaické panely na střechu kuchyně. To měli na starosti hlavně chlapi ze stavební komise, za což jim patří velký dík.

3. června jsme uspořádali 14. dětský den s názvem OHNIVÝ, počasí tomuto názvu odpovídalo a atrakcemi pro děti se to na parkovišti u kina jen hemžilo. Účast dětí s rodinnými příslušníky se pohybovala na klasickém čísle okolo 1500 osob a na závěr Dětského dne vystoupila zpěvačka ELIS.

Moravskoslezská organizace pionýra letos hostila tradiční celorepublikovou akci s názvem RESET a naše pionýrská skupina patřila mezi významné spolupořadatele. RESET se konal na Landeku o víkendu 9-11. června a byla to opravdu velkolepá akce se spoustou aktivit nejen pro pionýrské děti.

Na konci měsíce června všichni kdo mohli, napnuli své síly a opět jsme během víkendu postavili tábor. Všem patří velké díky za pracovní nasazení a obětavost.

Na letošních táborech bylo rušno a kapacity byly opět naplněny na 105%. Každý táborový turnus navštívil pan starosta Petr Baďura a my jsme moc rádi, že si na nás vždy udělá čas.

 

Ani na podzim jsme neslevili z našeho akčního tempa, a hned na začátku záři jsme se účastnili slavnostního průvodu k 750 let Paskova.

Z kraje října 7.10. se uskutečnila tradiční Drakiáda, i když ze začátku úplně nefoukalo, tak aspoň konečně nepršelo, a bylo krásně slunečno.

V dalších dvou říjnových víkendech jsme zajišťovali hlídání výstav na Paskovském zámku, kde nás zaujala například výstava historických fotografií Paskova porovnaných se současností. Kromě výstav můžeme zblízka vidět, jak pokračuje náročná rekonstrukce a zámek se mění zpět v krásnou kulturní památku.

Podzim se rychle překulil a už se začaly blížit Vánoce

\"\\"\\"\"1. prosince při slavnostním rozvěcení vánočního stromku se letos poprvé nekonal tradiční Lampionový průvod Paskovem, protože na zámku pak pokračuje Mikulášská nadílka a akcí by tak v jeden večer bylo hodně, ani na tento rok tedy lampionový průvod není v plánu.

No a závěr roku se nám povedl zakončit opět slavnostně Vánočním Jarmarkem, na kterém jsme zaznamenali rekordní účast. Zkontaktovali jsme se díky Romance s pěveckým sborem z Řepišť, takže i program byl o něco originálnější. Letošní ročník byl hodně vydařený, všechno šlapalo jako hodinky. Možná to bylo tím, že se jednalo o jubilejní 10. ročník nebo tím, že jsme prostě sehraná parta.

Děkovat bychom mohli dlouho, ale i tak poděkujeme hromadně vám všem, že se staráte o děti a o Pionýr, že pomáháte, že máte pořád nové nápady a vymýšlíte změny k lepšímu.

Děkujeme a přejeme krásný rok 2018!!!

Kateřina Biedrawová