Oddíly Plšíci Aktuálně

PLCH 2: Velikonoční hon (2.-11. dubna 2021)

Už zbývá jen pár dní a budou tady velikonoční prázdniny a s nimi i 2. šifrovací hon na PLCHy.

více

PLCH - Pionýrská luštící celorodinná hra (28. 11. - 6. 12. 2020)

Hledáte tip na aktivitu pro celou rodinu, která Vás vytáhne ven a zároveň provětrá vaše mozkové závity? Na PLCHa se můžete vydat sami, nebo s rodinným týmem. Řada úkolů vás provede zajímavostmi Paskova, prověří vaši bystrost a důvtip, pobaví a možná i něco naučí.

 

více

Drakiáda 2018

Venku je nádherný podzimní den, na nebi není ani mráček a sluníčko se opírá do barevných listů a ty se ani nehnou. Třeba se vítr šetří na zítřejší drakiádu, aby vynesl všechny draky až nad stromy. A co když ne? Nevadí. Jsme připraveni na všechny rozmary podzimního počasí.

 

více

Činnost oddílu v dubnu

Příchod jara se v pionýrském kalendáři hned pozná. Najednou se téměř všechny víkendy zaplní akcemi, kromě lákavého počasí za to mohu i blížící se tábory a s nimi spojené přípravy. Ani náš dubnový kalendář nebyl výjimkou.

 

více

Plšíci - Program na jarní prázdniny

Během prázdnin pro vás máme na každý den připravenou nějakou aktivitu. Takže pokud nevyrážíte někam na celý týden určitě se k nám přidejte. Připravili jsme si samé perličky.  Strávit s námi můžete jeden den, dva, nebo klidně všechny. Zkrátka jak se Vám to hodí. 

 

více

Zpráva o činnosti oddílu v roce 2017

Rok 2017 byl již desátým rokem v životě dětského oddílu. Byl plný zážitků a velkých změn.  Od počátku roku jsme pokračovali v našem rozjetém tématu Putování knihami, které poskytovalo spoustu námětů k zajímavým schůzkám i nocím v klubovně, těch bylo v knižním tématu několik. Měli jsme noc strávenou s Eragonem a draky, kouzelnou noc v předvánočních Bradavicích s Harrym Potterem, nebo noc V říši divů, do které jsme stopovali bílého králíka. Neseděli jsme však jen v klubovně, ale vydali jsme se za dobrodružstvím dále.

více

Říkáte si, že jste o nás dlouho neslyšeli? Není to tak, že by nebylo o čem psát. Právě naopak, skoro pořád se něco dělo....

Zveřejnil(a) Pionýrská skupina Paskov dne 11. červenec 2017

Dětský oddíl slavil 10. narozeniny

Je to již deset let, co několik kamarádů obnovilo v Paskově činnost dětského oddílu Pionýru Paskov, a proto jsme se rozhodli oslavit toto výročí velikou akcí pro naše děti i veřejnost.

více

Výlet do záchranné stanice

Dne 1. 4. 2017 jsme se vydali na výlet do Bartošovic na záchrannou stanici. Přečtěte si, jak se nám výprava povedla.

více

Výlet do cvičné štoly ve Staříči

V sobotu 18. března jsme se vydali do cvičné štoly ve Staříči. Koukněte se, jak se tam našim dětem líbilo.

více

Sobotní výlet na hrad Helfštýn

Dne 11. 3. 2017 jsme se s oddílem vydali na výlet na hrad Helfštýn. O tom, jak jsme se měli, si můžete přečíst v článku od Vali Riedlové.

více

Mušata a Drsňáci na Moravici

První společný výlet Mušat a Drsňáků na Moravici se opravdu vydařil. Celou cestu se na nás smálo sluníčko a cesta nám pěkně ubíhala. Táborová louka vypadala v zimě úplně jinak než ji známe, ale i pod bílou peřinou měla své kouzlo :)

více

Mušata: Minulý pátek jsme se s hrstkou odvážlivců vydali na širé moře a vypluli směrem k Brazílii. Bohužel naše loď...

Zveřejnil(a) Pionýrská skupina Paskov dne 28. září 2016

Mušata nezaváhala, využila slunečného víkendového počasí a v sobotu vyrazila užít si krásy Beskyd. Turistické značky i m...

Zveřejnil(a) Pionýrská skupina Paskov dne 6. květen 2016

Ledová Praha 2015

O pololetních prázdninách jsme se poprvé vydali na akci Ledová Praha, kterou pořádá nadace Dětem 3. tisíciletí ve spolupráci s Pionýrem. V rámci této akce mají dětské kolektivy a rodiny možnost navštívit vybraná pražská muzea a instituce zdarma, či za zvýhodněné ceny.Z dětského oddílu Pionýrské skupiny Paskov nás v pátek ráno do našeho hlavního města vyrazilo celkem sedmnáct.

více

Výlet na Prašivou únor 2015

Mušata výlet na Prašivou:
Počasí se nakonec umoudřilo a my jsme se v hojném počtu mohli vydat na plánovaný výlet na Prašivou. Pohodový výšlap se povedl a zvlášť "sjezd" dolů po zasněžené cestě jsme si opravdu užili.

více

Založení dětského oddílu

Od listopadu 2007 jsme se rozhodli navázat na přerušenou tradici dětského oddílu v Paskově. 

více

Eliška 721 157 504