Oddíly Plšíci Aktuálně

Mušata a Drsňáci na Moravici

První společný výlet Mušat a Drsňáků na Moravici se opravdu vydařil. Celou cestu se na nás smálo sluníčko a cesta nám pěkně ubíhala. Táborová louka vypadala v zimě úplně jinak než ji známe, ale i pod bílou peřinou měla své kouzlo :)

Výlet, který se konal v sobotu 28. ledna, jsme zahájili tradičně na paskovském nádraží. Některým se v sobotu opravdu nechtělo vstávat, ale nakonec dorazili i poslední opozdilci a my jsme mohli vyrazit.

Cesta z Paskova do Ostravy byla v mžiku za námi a už jsme seděli v rychlíku do Suchdola nad Odrou. Volný čas jsme si na nádraží krátili hledáním kešky, která měla být nedaleko, doslova mezi nebem a zemí. Bohužel se nám ji přes veškeré naše úsilí nepodařilo najít. To nám ale vůbec nevadilo. Říkali jsme si, že určitě narazíme na nějakou jinou. V motoráčku do Vítkova, naší cílové stanice, jsme obsadili nejlepší místo na konci vagonu, ze kterého jsme mohli pozorovat krajinu a ubíhající koleje.

Hurááá, jsme ve Vítkově, odtud nezbývá než jít po svých. Se sluníčkem v zádech nám to ale šlapalo samo. Po krátké zastávce na dětském hřišti jsme pokračovali dál do Vítkova-Podhradí, kde jsme se potkali s ostatními Drsňáky, kteří se připojili k osamocené Verči. Poměr Mušata versus Drsňáci se zvedl na 10:4. Cesta z Podhradí byla namrzlá, a tak jsme si užili suprové klouzání. U studánky jsme našli nejen krmítko, které jsme vyrobili na táboře a doplnili ptáčkům zásoby, ale také kešku. Konečně jsme došli ke známému mostu a louce. Naskytl se nám úplně jiný pohled, než známe. Se stromy bez listí a bílou peřinou vypadalo známé místo docela jinak. Svačina nám ještě nedošla, a tak jsme rozbalili malý piknik. Čerstvý vítr nás ale donutil piknik rychle ukončit a abychom nezmrzli, vydali jsme na návštěvu ke Staré Vsi. Na vedlejším tábořišti nás zaujaly ledové kry a zmrzlé „baňky“ visící nad vodou. Mráz a kapající voda vykouzlil opravdovou nádheru. Byli bychom u řeky tuhle nádheru obdivovali až do večera, ale vlak na nás bohužel nepočká, je čas se vydat zpátky do Vítkova. Cestou jsme si vyzkoušeli ještě dost neobvyklé malování, které si pro nás připravil Patrik. Do prázdných pet lahví s dírkou ve víčku namíchal barvy a s těmi jsme pak kreslili na bílý sníh, jako by to byl papír. Stihli jsme i andělíčky do třpytícího se sněhu. Čekání na vítkovském nádraží nám krátil zuřivý fotograf Patrik, který se snažil zachytit všechny a všechno. I přes poměrně náročný výlet jsme ve vlaku měli ještě dost energie na všemožné srandy.

 

Výlet se opravdu vydařil a doufáme, že příště už nebude řádit chřipková epidemie a pojede s námi více Drsňáků.

 

Více fotografií z výletu najdete na našem rajčeti.

 

Eliška 721 157 504