Oddíly Plšíci Aktuálně

Sobotní výlet na hrad Helfštýn

Dne 11. 3. 2017 jsme se s oddílem vydali na výlet na hrad Helfštýn. O tom, jak jsme se měli, si můžete přečíst v článku od Vali Riedlové.

V 7:30 jsme si dali sraz na paskovském nádraží. Poté jsme všichni vyrazili na cestu. Poslední výletník, Julka, nás čekal v Ostravě na nádraží. Ve vlaku nám Eliška rozdala povídky o hradě, na který jsme se vydali, takže jsme měli celou cestu co dělat.

Po výstupu z vlaku nám Eliška vysvětlila hru, kterou jsme hráli po cestě. Byla to selfie hra, která spočívala v tom, že se máme vyfotit s dopravní značkou, chodníkem, kolemjdoucím, někým kdo si dělá selfie, všemi z naší skupiny, zvířetem, stromem a pamětihodností. Tento úkol jsme mohli plnit do konce výletu a na konec jsme to měli přeposlat Elišce na messenger.

Cesta na Helfštýn byla dlouhá. Mně se zdálo, že měla asi 100 km, ale doopravdy to bylo 5 km. Nejdřív jsme šli po cestě, potom jsme šli lesem do kopce a po chvíli jsme uviděli hrad. HURÁÁÁÁÁ. Tak jsme se šli do něho podívat s naší průvodkyní Luckou. Před tím jsme si ještě dali svačinu a vyplnili test, kde byly otázky z povídek o hradu. Když už jsme nic nevěděli, Eliška nám napsala body, řekla co máme špatně a dostali jsme zpět texty povídek, abychom si odpovědi mohli doplnit. Jakmile jsme měli všechno správně, Eliška nám řekla, že je tady někde keška a nemá od ní souřadnice. Našim úkolem bylo je rozluštit podle těch odpovědí na testu. Byli jsme rozdělení na dvě skupiny, ale samozřejmě si naše skupina nevšimla toho, že nám chyběla jedna odpověď. Ale nakonec jsme to našli. A měli jsme to dříve než ta druhá skupina.

Když jsme to měli všichni hotové tak jsme se přemístili za naší průvodkyní Luckou. Všem nám byla zima, protože jsme seděli asi 15 minut, tak jsme skákali. Potom nám Lucka řekla všechno o hradě Helfštýn a šli jsme na vysokou věž. Tam jsem se strašně bála.

No a když jsme měli za sebou celou prohlídku, obešli jsme celý hrad okolo abychom našli tu kešku, ale nenašli jsme ji. Byla to škoda, ale to nevadí. Potom jsme šli dolů. To teda bylo asi 3x rychlejší, než když jsme šli nahoru. Zastavili jsme se u laviček v parku, tam jsme svačili, a pak jsme šli na vlak. A na tom nádraží mají strašně hezký podchod, kde jsou různě namalované zvířátka a postavičky z pohádek. A ve vlaku jsme posílali fotky Elišce. Asi v 16:15 jsme dorazili do Paskova na nádraží. Skoro celý den nám svítilo sluníčko. Tím náš výlet končil.

Za Mušata, Vali Riedlová

Více fotek z výletu najdete na našem rajčeti.

 

Eliška 721 157 504