Oddíly Plšíci Aktuálně

Zpráva o činnosti oddílu v roce 2017

Rok 2017 byl již desátým rokem v životě dětského oddílu. Byl plný zážitků a velkých změn.  Od počátku roku jsme pokračovali v našem rozjetém tématu Putování knihami, které poskytovalo spoustu námětů k zajímavým schůzkám i nocím v klubovně, těch bylo v knižním tématu několik. Měli jsme noc strávenou s Eragonem a draky, kouzelnou noc v předvánočních Bradavicích s Harrym Potterem, nebo noc V říši divů, do které jsme stopovali bílého králíka. Neseděli jsme však jen v klubovně, ale vydali jsme se za dobrodružstvím dále.

Hned ze začátku roku jsme se vydali zjistit, jak vypadá naše tábořiště na Moravici pokryté sněhem. Když sněhu ubylo, vydali jsme se prozkoumat údajně nikdy nedobyté Hukvaldy, podívali jsme se, jak se těžilo uhlí do cvičné štoly ve Staříči, navštívili jsme krásy Poodří a záchrannou stanici v Bartošovicích s jejími zvířecími obyvateli. Pod vedením zkušeného ornitologa jsme pozorovali ptáky v okolí řeky Ostravice. Nechyběli jsme ani na pionýrském bruslení v Polárce, nebo na dětském karnevalu konaném v Komunitním centru. A samozřejmě jsme si vyhradili čas na dva úžasné víkendy na základně na Krásné. Ten první víkend nás navštívili řečtí bohové z Olympu a celé dva dny nám dávali docela zabrat a zkoušeli, zda bychom se hodili mezi ně. Ani druhý víkend na Krásné nebyl jen odpočinkový. Museli jsme zachránit pohádkovou zemi a navrátit pohádkám šťastné konce a tak jsme se setkali s ježibabou a zlou čarodějnicí, ale i s Popelkou, Zlatovláskou a mnoha dalšími.


Bezpochyby však naší největší akcí byla oslava 10 let. Oslava se konala v dubnu a pozvali jsme na ní všechny své kamarády a známe, no zkrátka celé město. Po parku jsme rozmístili stanoviště, na kterých si naši kamarádi a rodiče mohli vyzkoušet, jaké vlastnosti potřebuje člen našeho oddílu a jaké schopnosti na schůzkách získává. Někteří vše zvládli naprosto výborně, jiní potřebovali trochu pomoci, ale bavili se všichni.  Po splnění všech úkolů jsme odhalili nové jméno oddílu, které jsme si dali jako dárek k desátým narozeninám. Přejmenovali jsme se z Mušat na Plšíky, a tím začali psát další velkou kapitolu. Pro naše členy tímto oslava neskončila, přesunuli jsme ji do kina. Tam nechyběl dort ani dárečky. Později jsme celý večer zakončili promítáním filmu a uložením do spacáků přímo na pódiu. Byl to pro nás zážitek.
Po letních prázdninách nás čekalo pár dalších změn. Samozřejmě nové téma, ve kterém se zaměřujeme na pionýrské ideály. Také se změnil počet vedoucích a s tím i styl schůzek. 44 dětí bylo rozděleno do dvou skupin, které fungují na sobě nezávisle, ovšem stále se setkávají na akcích či nocích v klubovně. Hned v září jsme se zapojili do historického průvodu pořádaného k 750 letem Paskova. V říjnu proběhl jedenáctý ročník Drakiády, kde draci zapáleně bojovali o krásné ceny, tentokráte na louce v areálu zámeckého parku a také jste nás mohli vidět ve vlastním stánku na Vánočním Jarmarku.


V roce 2017 jsme se určitě nenudili a kromě mnoha akcí jsme si užívali i nového vybavení, které jsme si pořídili. Například slackline, na kterém trénujeme rovnováhu, nebo GPS navigace, která nám pomáhá nejen nezabloudit v lese, ale i lovit kešky a v neposlední řadě i náš nový oddílový foťák, který jsme dostali jako vánoční dárek a do budoucna snad budou hezké fotky z našich akcí dárečkem i pro ostatní.
Zkrátka rok 2017 byl pro oddíl plný novinek a zážitků. Pro rok 2018 již máme naplánováno mnoho dalšího a pokud se vydaří podobně jako rok 2017 rozhodně si nebudeme mít na co stěžovat.

 

Eliška Daňová

Eliška 721 157 504