Tábory Drsňáci

Drsňáci 2021 - Večerníček

Dříve než nám klesnou víčka těsně před spaním, uvidíme Večerníčka jak se uklání…

Na letošním turnusu Drsňáků obrátíme Večerníčkův svět pohádek naruby a budeme řešit ne jednu patálii kreslených hrdinů večerních obrazovek.

 

více

facebook - Drsňáci

2020 - BANG!

Jasse James, šerif Vašeho městečka, svolává své pomocníky v boji proti banditům ve stylu světoznámé karetní hry Bang! Takto začínala upoutávka na letošní tábor a přesně tohoto jsme se i drželi. Tábora se zúčastnilo 50 kovbojů, bohužel jeden kovboj těsně před odjezdem onemocněl a nemohl se přidat k přestřelce na divokém západě.

 

více

2019 - Zaklínač

V letošním roce jsme se vydali do fantasy světa Sapkowského, který se inspiroval ze starých slovanských legend, pověstí a mýtů. Cech zaklínačů získával adepty a dohlížel na jejich přerod a výcvik. Nábor zaklínačů probíhal různými způsoby, oblíbený byl nahodilý výběr prostřednictvím osudu: „Dáš mi to, co nalezneš doma, aniž bys to čekal,“ tak zněla často odpověď zaklínače na otázku zachráněného, jak se mu má odměnit. A tak se to stalo i letos u nás na táboře, jako každý rok v malebném Annině údolí, kde jsme trávili kouzelných a fantastických 14 dní.

 

více

2018 - Starověké Řecko

Mladé drsňačky a drsňáci se jako poslední turnus vydali do malebného údolí řeky Moravice u Annina údolí, aby zažili dva týdny plné zábavy, kamarádů, sluníčka i dobrého jídla.

více

2017 - Mafie

Drsňáci letos opět nelenili. Přemístili jsme se v čase do Ameriky do dob mafiánských klanů.

Po připlutí parníku z Evropy, proběhlo rozdělení do čtyř rodin. Úkol každé z rodin byl prostý, získat vliv Dona Salieriho, bosse nejdůležitější mafiánské rodiny na celém východním pobřeží. Od začátku bylo ale jasné, že to nebude lehké. Rodiny musely prokázat své schopnosti a oddanost rodině. Zároveň bylo třeba být pořád ve střehu před nepřáteli.

 

více

2016 - Star Wars

Síla se probudila ve Vítkově-Podhradí

Na tábor Pionýra Paskov, turnus Drsňáků, byly pečlivě vybírány děti.
V pátek 8. července pod vedením Honzy „Ogiho“ „Anakina“ Ogrockého, dalších postav z proslulé knižní i filmové série Starwars a dětí, u nichž se zjistil vysoký počet midichlorianů (aby se mohly stát malými padavany, potažmo jediové) se vydalo autobusem do Vítkova-Podhradí. Nemilé bylo setkání autobusu s bojovníky se světelnými meči na vrcholku Svažné, kdy řidič odmítal jet za těchto bojových podmínek dále a malí padavani se vydali se svými batůžky vstříc táboru po vlastním pohonu. Cestou byli uvedeni do příběhu, seznámili se s okolím a rozdělili se do oddílů.

více

2015 - Čtyřlístek

Drsňáci hledali se Čtyřlístkem ukradený vynález

Předpověď zněla jasně – parno parno a zase parno. Na třetím turnuse táborů pořádaných Pionýrem Paskov se Drsňáci opravdu pekli. V pátek 31. července se vydalo 70 táborníků do Vítkova-Podhradí, aby spolu strávili patnáct dní v krásné přírodě v okolí řeky Moravice.

více

2014 - Simpsnovi

Drsňáci Paskov se letos vydali do Anina údolí s americkou rodinkou Simpsonů a procestovali s nimi od 18. 7. do 1. 8. docela celý svět.

více

Adresa tábora

LT Paskov
749 01 Vítkov