Tábory Drsňáci

2017 - Mafie

Drsňáci letos opět nelenili. Přemístili jsme se v čase do Ameriky do dob mafiánských klanů.

Po připlutí parníku z Evropy, proběhlo rozdělení do čtyř rodin. Úkol každé z rodin byl prostý, získat vliv Dona Salieriho, bosse nejdůležitější mafiánské rodiny na celém východním pobřeží. Od začátku bylo ale jasné, že to nebude lehké. Rodiny musely prokázat své schopnosti a oddanost rodině. Zároveň bylo třeba být pořád ve střehu před nepřáteli.

 

Svou zdatnost rodiny ukázaly v pašování nejrůznějších cenných surovin. Důležitá byla také manuální práce při budování automobilů a následném závodu, kde bylo potřeba mít v nohách hodně koní a v depu šikovné mechaniky na přezutí pneumatik. Svou chytrost a lstivost zase všichni mafiáni využili při hledání vraha nejbližšího přítele Dona Salieriho.

V průběhu prvního víkendu přišlo také zpestření v podobě projíždějících vodáků v maskách, kteří byli úspěšně bombardování zbylými banány ze svačiny...přece jen je třeba zabavit také osadu kuchyně :)

První týden bylo aprílové počasí, které se pořád měnilo, ale drsní mafiáni si jej i tak moc užili. A neodradilo nás ani od celodenního výletu do Vítkova, kde jsme si dali mafiánský turnaj v minigolfu. Druhý týden už přišla pravá Moravicová dovolená, kdy slunce pálilo a všichni dováděli ve vodě.
Nechyběl ani všemi milovaný táborák. Při tradičních větách ohniváků vybraných z řad mladých mafiánů, jsme zapálili oheň míru, lásky, přátelství a opravdového kamarádství a při nádherném zvuku kytar si zazpívali a zatančili. Užili jsme si krásné dva týdny s kamarády v našem údolí a už se nemůžeme dočkat na naše další dobrodružství zase za rok.

Velké díky patří všem, kteří tábor připravovali a svou dovolenou věnovali dobrovolné práci s dětmi. Program přichystala Veru Valentová, zdravotní problémy dětí řešila Lenka Marynčáková a Denisa Štěchová, jídlo připravovali v prvním týdnu Mirka Juřičková, Jan Pastorek a Peťa Šindler. V druhém týdnu pak Lada Kyriláková, Jana Janošková a Veronika Kučová

Vedoucí a instruktoři, kteří se starali o oddíly, byli Daniel Kyrilák a Martin Janík, Aneta Jurčková a David Jurajda, Aleš Doboš a Honza Hlinka, Daniel Matějný a Vendula Svobodová. Technické zajištění měl na starosti Ondřej Pastorek, Tomáš Matějný, Tomáš Matejný ml. a Lukáš Valenta.

Děkujeme také Sdružení odborových organizací skupiny Agel za sponzorský dar


Jan Ogrocki a Veronika Valentová

Adresa tábora

LT Paskov
749 01 Vítkov