Tábory Drsňáci

2018 - Starověké Řecko

Mladé drsňačky a drsňáci se jako poslední turnus vydali do malebného údolí řeky Moravice u Annina údolí, aby zažili dva týdny plné zábavy, kamarádů, sluníčka i dobrého jídla.

Pod dohledem Dia (Honzy „Ogiho“ Ogrockého) a Hery (Verči Valentové) plnili smrtelníci mnoho úkolů a nástrah, které je čekali jak na cestě do Olympie na Olympijské hry, tak při doprovázení Odyssea domů zpět na rodnou Ithaku. Při svých cestách získávali jak přízně bohů, tak i drahocenný čas.

 

Aby se všichni účastníci tábora dokázali opravdu vžít do role antických Řeků, objednali jsme tomu odpovídající počasí. Sluníčko hřálo, někdy až moc, a přítomné dokázala schladit jedině řeka a v druhé polovině tábora i chladné srpnové večery. Využívali jsme i zákoutí lesa, kde sluníčko nemělo tolik síly.

 

 

 

Zážitků byla spousta, ať už při balónkové bitvě, hledání bohů ukrytých v lese, nočním krmení Kerbera, či například při bahenním souboji v rámci olympijských her. Jako jediní ze všech turnusů jsme mohli pozorovat padající perseidy, kdy téměř celý tábor spal pod širým nebem a při padajících hvězdách si něco přál.

 

 

 

Vrcholem tábora byla odpolední závěrečná hra, kdy se o celkové vítězství přetahovali dokonce tři oddíly! Všichni měli shodný počet přízní bohů a záleželo především na tom, jak se tým dokázal povzbuzovat při putování stanovišti.

 

 

 

 

Celý tábor se nesl ve velmi poklidném a přátelském duchu, kde starší pomáhali těm méně zkušeným, ti na oplátku makali a nevzdávali se. Po závěrečném slavnostním nástupu všem začalo docházet, že už je opravdu konec a je načase jet domů. Z tábora si děti nenesou jen dárky od sponzorů, ale hlavně hromadu zážitků, zkušeností, spoustu kamarádů, přátel a někteří i vzpomínky na první lásky.

 

Poděkování patří nejen dětem za skvělou atmosféru, ale také všem vedoucím, instruktorům, kuchařům a kuchařkám, topičům a všem, co se na zdárném průběhu tábora podíleli. Poděkování patří také sponzoru společnosti AGEL.

 

Za Drsňáky Paskov

Jan Ogrocki

 

 

 

 

Adresa tábora

LT Paskov
749 01 Vítkov