Tábory Drsňáci

2019 - Zaklínač

V letošním roce jsme se vydali do fantasy světa Sapkowského, který se inspiroval ze starých slovanských legend, pověstí a mýtů. Cech zaklínačů získával adepty a dohlížel na jejich přerod a výcvik. Nábor zaklínačů probíhal různými způsoby, oblíbený byl nahodilý výběr prostřednictvím osudu: „Dáš mi to, co nalezneš doma, aniž bys to čekal,“ tak zněla často odpověď zaklínače na otázku zachráněného, jak se mu má odměnit. A tak se to stalo i letos u nás na táboře, jako každý rok v malebném Annině údolí, kde jsme trávili kouzelných a fantastických 14 dní.

 

Rodiče předali při odjezdu děti podle sudby, rozdělily se do zaklínačských škol - Školy Zmije, Gryfa, Medvěda a Kočky, abychom je v prvních dnech tábora mohli převychovat na Zaklínače. Děti absolvovaly výcvik svých fyzických, psychických a vědomostních schopností, v noci prošly zkouškou trav a ráno už se probudily jako právoplatní Zaklínači. Jenže co by to bylo za lovce monster bez meče? Tudíž dalším úkolem bylo najít střípky stříbrných rud a vyhledání mocných trpaslíků k získání železné rudy. Neměli to však zdarma, čekala je zašifrovaná zpráva z prastarých run. Po získání meče už mohli pomáhat lidem z vesnic s jejich problémy s monstry.

Vyřešení záhad Polednice, která se v poledne zjevovala na poli a mocného Pána lesa v podobě Lešije nebylo nic jednoduchého, né vše bylo takové jak vesničané tvrdili, ale zaklínači si poradili. A aby toho nebylo málo museli ještě vyřešit poslední záhadu a pomoci porazit Zrcadelníka, pána smrti a podsvětí. Hráli jsme nové hry, hráli jsme staré hry, zaběhli si Drsný závod, po dlouhé odmlce měli Urkáni neskutečný ohlas a byli jsme nuceni zařadit je do programu více než jednou. Toť ve zkratce k programu.

V letošní roce, opět s plným obsazením, jsme se oproti loňským ročníkům, nepotýkali s úmorným horkem, my letos bojovali s ranními mrazíky, ale díky tomu se i děti naučily, že platí pravidlo, čím méně vrstev tím lépe ;). Tábor byl bez úrazů, bez vos, jen klíšťata jako každým rokem. Jako každý rok nás čekal celodenní výlet a po odmlce bylo i vystoupení skupiny Duo Fatale.

 

 

Rád bych i tímto poděkoval všem, kteří se postarali o chod tábora, technické stránky tábora či jen slovní propagaci, od vedení Pionýra Paskov, přes podporu Města Paskov až po všechny děti které s námi za ty roky jezdily, bez Vás by to nešlo. Jmenovitě bych poděkoval všem mým vedoucím a pracovníkům tábora, o program se staral Petr Tesarčík, o plná bříška Petr Šindler a Lada Kyriláková se svými pomocníky Andreou Pastorkovou, Veronikou Kučovou, Mirkou Juříčkovou, Janem Pastorkem, všechny bolístky vyléčily Lenka Marynčáková a Simona Tesarčíková, obaleni trpělivostí a dobrou náladou vedoucí oddílu Aleš Doboš, Kristýna Šircová, Daniel Matějný a Jan Ogi Ogrocki, a pomoc u oddílu dělali instruktoři, v loňském roce ještě děti, po školení plných vědomostí Daniel Kočař, Pavel Pastucha, Bára Mikulova, Vít Pfleger a Ema Pasztuszková.

Mockrát Vám děkuji, rád příští rok na táboře uvidím všechny staré tváře, samozřejmě i nové tváře a užijeme si opět těch 14 dní klidu pohody a přírody.

 

S pozdravem Kyrilák Daniel

 

Adresa tábora

LT Paskov
749 01 Vítkov