Tábory Drsňáci

2020 - BANG!

Jasse James, šerif Vašeho městečka, svolává své pomocníky v boji proti banditům ve stylu světoznámé karetní hry Bang! Takto začínala upoutávka na letošní tábor a přesně tohoto jsme se i drželi. Tábora se zúčastnilo 50 kovbojů, bohužel jeden kovboj těsně před odjezdem onemocněl a nemohl se přidat k přestřelce na divokém západě.

 

Jako každý rok byly děti rozděleny do 4 oddílů, které proti sobě bojovaly v denních hrách, ve kterých se snažily umístit co nejlépe, aby na večerním nástupu mohly získat ty nejlepší karty k pozdějšímu souboji podle pravidel karetní hry BANG!. V tomto souboji vždy bojoval jeden z každého oddílu za své kamarády. Hráči intrikovali, bojovali, přicházeli o život, získávali životy, snažili se zničit jeden oddíl všichni dohromady, aby později jeden oddíl všechny zradil a vyhrál. Krása této celotáborové hry ale byla v tom, že ani tak moc nezáleželo který oddíl vyhraje určité hry a získá nejlepší karty, ale na tom, kdo uspěje v souboji. Díky tomu letošní celotáborovku vyhrál oddíl těch nejmenších s pár čahouny.

Počasí na táboře bylo letos ideální, moc nepršelo a nebyla ani velká horka. Užili jsme si táborákový večer, stezku odvahy, přespávání v Tee-Pee, vaření fazolového guláše i neobvyklý půldenní výlet na blízký splav krásnou lesní cestou, kterou jsme nepotkali ani živáčka. Bohužel, kvůli situaci ve světě, jsme letos byli ochuzeni o návštěvy a vystoupení, ale díky tomu jsme letos děti mohli překvapit na konci tábora, kdy ke klasickým tričkům letos dostaly polštáře s Drsňáckým potiskem.

Tímto bych chtěl i poděkovat všem účastníkům tábora z řad starších, za obětování svého volného času a dovolené. Nebudu Vás letos jmenovat, abych náhodou, jako loni, na někoho nezapomněl :-D. Vyzdvihnout bych ale chtěl hlavně vedoucí a instruktory! Většina z nich s námi jela ještě loni jako děti. Byli vhozeni pořádně do vody a odedřeli tábor neskutečným způsobem, kdy ke svým povinnostem starat se o svůj oddíl museli letos přidat i umývání všeho nádobí po všech jídlech a škrábání brambor. Předchozí roky se o tyto věci staral vždy služební oddíl. Obrovské díky patří i zdravotnicím, které kromě tradičních táborových bolístek, musely letos řešit i kompletní dezinfekci tábora a dohlížet na zvýšenou hygienu dětí. Kuchyň taktéž vše zvládla na jedničku a jako každý rok se poprala s přípravou bezlepkové stravy. Ještě jednou mockrát děkuji. Děkuji taktéž sponzorům, firmám, městu a všem dalším za zařízení dezinfekce, zdravotních potřeb apod., aby mohl tábor proběhnout i v této složité době. Děkuji!


Daniel Kyrilák


 
 

 

Adresa tábora

LT Paskov
749 01 Vítkov