Tábory Moravice

Tábory na MORAVICI

Naše táborová základna se nachází v Oderských vrších asi 4 km od Vítkova-Podhradí po proudu řeky Moravice směrem na Hradec nad Moravicí. Tábor leží asi uprostřed Annina údolí na břehu řeky, obklopen nádhernou přírodou.

Byla zde postavena srubová jídelna a kuchyně, která byla v roce 2007 vypálena zatím neznámými žháři. My jsme nelenili a za pomoci mnoha z Vás jsme ve stejném roce vybudovali mobilní základnu a v roce následujícím jsme zakoupili stan - jídelnu. Nová mobilní základna splňuje potřebné kapacitní a hygienické požadavky.


Dále zde máme také indiánské tee-pee, ruční prádelnu, sušárnu, sprchu s teplou, někdy jen studenou vodou, posilovnu (špalky dřeva) a dokonce chemické WC.
 
V současné době je tábor stavěn pro kapacitu 48-56 dětí a Pionýr Paskov pořádá během letních prázdnin tři plně vytížené turnusy, na kterých se rekreují především děti z Paskova.

Obnova táborové základny, informace a poděkování

8.února 2007 jsme se dozvěděli tragickou zprávu. Táborové základny Pionýra Paskov a Kondora ze Staré Vsi ve Vítkově-Podhradí byly zničeny požárem, který byl úmyslně založen.

Dali jsme se do práce a snažili jsme se získat prostředky na obnovu základny. Za tímto účelem byla vyhlášena veřejná sbírka. Slíbili jsme, že budeme dále informovat o průběhu této sbírky a dalším využití finančních prostředků, které se nám podařilo získat.

více

Adresa tábora

LT Paskov
749 01 Vítkov