Tábory Perly

2017 - Perlové ostrovy - Kdo přežije?

Na Perlových ostrovech se letos odehrávala tvrdá hra Kdo přežije! Pod vedením zkušeného hlavního vedoucího, kterým byl Aja Vaněk, jsme se první den ubytovali a prozkoumali okolí tábora. Velmi propracovaný program a celotáborovou hru připravily Kristýna Romanová (Kuře) a Aneta Horkelová, které nedaly spát ani vedoucím, jelikož i ti měli připravenou svou vlastní celotáborovku.

 

Děti, rozdělené do čtyř kmenů, si nejdříve vyrobili své vlajky a vymysleli názvy. Na první kmenové radě tedy zasedl kmen Kokosáci který vedla Tereza Olejníková a Richard Gödel, kmen Bloody Arrows vedla Katka Jedličková a Iveta Peceková, kmen Los-svalmoz-cocopalmos vedla Zuzka Andrýsková, Martina Vaňková a Otto Müller a kmen Spineři vedl Vojta Lukšík a Natálie Klučárová. Každý člen kmenu dostal šátek (tunel) v barvě svého oddílu a děti je nosily celý tábor. Po dobu celého pobytu jsme čelili výzvám a každý kmen se snažil vyhrát velkou imunitu, která by jej zachránila další den. V táboře byly ovšem schované i skryté imunity, které mohl najít kdokoliv a pak je použít při kmenové radě. Během pobytu děti plnily různé Bobříky –  morseovku, uzly, první pomoc, rostliny, ranní studenu vodu nebo spaní v indiánském Tee-Pee. Uskutečnila se i stezka odvahy, kde se ověřila orientace ve tmě a nebojácnost všech táborníků. Uspořádali jsme i karneval, kde děti plnily úkoly a prošli také Talentomatem, který vyhodnotil nejlepší talenty na ostrově. Hráli jsme spousty her ( Latríny, Náhodu, Náhrdelníky, Kradení vlajek), luštili jsme těžké šifry a oběhli snad všechna místa v okolí. Nechali jsme vedoucí balancovat 1,5 h na špalku a taky pak snědli nechutnosti v kelímcích, které ne všem udělaly dobře. Na výlet jsme vyrazili do Vítkova, kde jsme skotačili na venkovních posilovacích strojích a zahráli si minigolf. Táborák jsme zažehli ke konci tábora, a s kytarami a zpěvem jsme si ho užili. Turnaj s vedlejším táborem Starou Vsí  jsme uspořádali u nás a kluci se utkali se soupeřem ve fotbale, holky ve freesbee a vedoucí ve freesbee a fotbale s šišatým míčem. Výsledky dopadly tak, že Perly jsou prostě krásnější!

Pro vedoucí byla připravena vědomostní hra o táboře Co na to Perly. Na této hře se podílely během celého pobytu všechny děti, které také tvořily vynikající publikum a všichni jsme se u toho dobře pobavili. Počasí nám přálo, koupali jsme se v řece, sluníčko svítilo a občas nám i řádně sprchlo, což jsme měli jako příjemné osvěžení.

Také kontroly nás neminuly, zrovna když celý tábor odešel na celodenní výlet objevila se kontrola z Krajské hygienické stanice v Opavě. Vše proběhlo v pořádku a hygiena neměla k táboru žádné připomínky ani výhrady. Za pár dní se objevili zaměstnanci Městského úřadu ve Vítkově a s nimi i městská policie. Kteří se přijeli podívat a zaevidovat náš tábor, na základě našeho oznámení o konání tábora. Za to jsme samozřejmě rádi a spolupráce s městem Vítkov funguje výborně. Musíme také pochválit vstřícnosti a ochotu hasičů ve Vítkově, kde jsem čerpali pitnou vodu.

Přišel se na nás podívat také zástupce Lesů ČR p. Groda. Díky spolupráci s nimi jsme dostali materiál na ptačí budky a každý oddíl několik ptačích budek vyrobil. Některé jsme pověsili po okolí a některé jsme dovezli do Paskova.

Bohatou sladkou svačinku dovezla další návštěva. Tou byl pan starosta Petr Baďura s manželkou a s nimi přijeli také manželé Šafránkovi.

Nakonec jsme přežili všichni a oslavili to dětským šampaňský a dortem pro každý kmen.

Děti si odvezly ocenění za úklid stanů, ranní ptáče, nejlepší z oddílů, bobříky a všichni dostali hezká trička, perlí polštářek a plyšového koníka.
Velký dík patří naší nové kuchařce Dřezmence Nikole Imričkové, která se starala o naše mlsné jazýčky a připravovala i bezlepkovou stravu pro jedno dítě. V tom ji výborně pomáhali Tonda Kříž (Toncek) a Tomáš Janek (Fazol). O naše zdraví se vzorně starala zdravotnice Radka Kubínková, za to jí také patří poděkování. Zásobování měla na starost známá dvojka KeKš - Iva Vaňková (Keliška) a Saša Blahutová (Kšanda).

Dále děkujeme našim sponzorům, kteří nás podpořili: Radek Kučera – autoopravárenství, firma Unicorno, Tomáš Hrabec. Děkujeme za ušití polštářků paní Emilii Svrčinové.

Ráda bych touto cestou poděkovala všem, kteří se na přípravách a na celém průběhu tábora podíleli. Každý jel z vlastní dovolené a to je nutné v dnešní době ocenit alespoň poděkováním. PERLY děkujeme!!!

Za Perly Paskov Iva Vaňková a Zuzka Andrýsková

 

 

 

Adresa tábora

LT Paskov
749 01 Vítkov