Tábory Perly

Perly 2020 - Škola čar a kouzel

Za sychravého počasí dojel na paskovské nádraží 9 ¾ Moravický express, aby všechny studenty i profesory odvezl na čtrnáctidenní školní rok do Moravického hradu. Ihned po příjezdu jsme si prošli školní pozemky i okolí a ve Velké síni jsme za pomoci Moudrého klobouku rozdělili studenty do jednotlivých kolejí: Nebelvír, Mrzimor, Havraspár a Zmijozel.

 

Každý den vycházely nové články v Denním věštci, které poukazovaly na aktuální dění v kouzelnickém světě. Ve všech hrách každá kolej sbírala diamantové body, přísady do lektvarů nebo nápovědy, které se využily v dalších hrách. V první polovině tábora jsme měli každý všední den vyučování – učili jsme se míchat lektvary, poznávat kouzelné tvory, jasnovidectví, kouzelné formule a bylinkářství. Ze všech předmětů jsme pak skládali zkoušky NKÚ (náležité kouzelnické úrovně), za které jsme dostali trička a mohli jako zkušení kouzelníci začít s honbou za viteály.
Postupně jsme objevili Kámen Mudrců, našli jsme Tajemnou komnatu, zvládli jsme i vrbu Mlátičku a zachránili Siriuse Blacka před Mozkomory. Díky obraceči času jsme viděli Moravickou školu v různých časových obdobích a uspořádali jsme Turnaj tří kouzelníků o Ohnivý pohár. Byli jsme také svědky znovuzrození Lorda Voldemorta a založili jsme proti němu Fénixův řád. Poté byl profesor Brumbál odvolán z funkce ředitele a místo něj nastoupila Dolores Umbridgeová. Museli jsme dodržovat veškerá její nařízení, jako např. „Studenti se musí neustále usmívat.“ nebo „Při používání toalet je nutno důsledně splachovat a při konání potřeby zpívat.“. Úsměv nás ale přešel ve chvíli, kdy byl na astronomické věži zavražděn profesor Brumbál, kterému jsme pak vystrojili krásný pohřeb. Po jeho smrti se temné síly začaly probouzet a od duchů jsme se dozvěděli, že Voldemort poschovával své viteály, a tak jsme je museli všechny získat a zničit. Povedlo se nám najít i všechny relikvie smrti, z Harryho Pottera se stal Pán smrti a zničil samotného Lorda Voldemorta.
Během našeho pobytu se kromě některých vedoucích nikdo nezranil. Počasí nám občas nepřálo, ale využili jsme příjemného deště na taneční párty v pláštěnkách - na bahno jsme si brzy zvykli a brali jej jako součást letošního tábora. Pečlivě jsme se všichni myli a dezinfikovali a v kuchyni se neobešli ani bez roušky a rukavic. Uspořádali jsme dva táborové ohně, které jsme si užili se zpěvem a tancem. Za velmi vydařenou akci považujeme školní bál, kde se všichni kouzelníci i čarodějnice naučili společenskému chování a tanci (až na prof. Trelawneyowou) a zářili jsme jako Perly.

S nechutenstvím ani nepapáním jsme letos opravdu žádné problémy neměli, právě naopak, vymazlenou školní kuchyni vedla Niki Imričková s pomocníky (Toncek Kříž, Kristýna Křížová, Saša Blahutová, Iva Vaňková, David Spěváček, Pavel Růžička). O dovoz všeho důležitého na tábor (od zásob vody, jídla až po baterky a poštovní známky) se staral Vítek Valenta s Ivet Pecekovou. O všechny bebínka a klíšťata se postarala Market Pohludková, s dezinfekcí jí pomáhala Adél Srníková. Technické záležitosti měl na starosti Otto Müller starší. Program na tábor připravovala Krista Romanová a Hanča Gryčová. Jednotlivé koleje vedli Vojta Lukšík s Ivankou Hrbkovou, Naty Klučárová s Terkou Spěváčkovou a Kačou Jedličkovou, Zuzka Andrýsková s Dankem Imričkem a Anička Hrabcová s Marci Klímkovou. Celou naši Perlí bandu si vzal na starosti náš HV Ríša Gödel.
Na konci našeho pobytu jsme uspořádali rozlučku ve Velké síni, kde jsme vyhodnotili celotáborovou hru (a překvapivě vyhrál Mrzimor), rozdali si odměny i za úklid ve stanech a oslavili jsme vše dortem a šampaňským. Z tábora jsme odjížděli spokojení a plni krásných vzpomínek.
Děkujeme všem, kdo se podílel na realizaci letošního vydařeného tábora, v těchto zvláštních časech. Také děkujeme panu starostovi Petru Baďurovi, že přes to že díky opatřením se nemohl podívat až k nám do tábora, tak vážil cestu do Vítkova, aby nám v roušce předal skvělé frgály a další dobroty pro děti.

Zuzana Andrýsková

Adresa tábora

LT Paskov
749 01 Vítkov