Tábory Severní Mouchy

Severní Mouchy 2021 - Tajemství hory Blaník

Severní mouchy se na začátku léta chystají vyrazit za novým dobrodružstvím. Chceš se přidat?

více

Severní Mouchy 2020 - Kouzelná knihovna

Pro někoho jsou všechny knihovny magickým místem ukrývajícím fantastické světy. Stačí se jen začíst do stránek některé z mnoha knih. Ale co když existuje knihovna, která je kouzelná doopravdy? Knihovna, ve které nemusíte číst, ale do knihy můžete vstoupit a prožít její dobrodružství na vlastní kůži? Přesně to si letos vyzkoušely Severní mouchy.

 

více

2019 - Vikingové

Tento rok se Severní mouchy proletěly do dálných zemí na drsném severu, kde si během čtrnácti dnů vyzkoušely těžký život Vikingů.

Hned první táborový večer se všechny vikingské kmeny sjely do srdce své země na velké slavnosti Midsummeru. Na pozvání zde přijely kmeny Gebojáků, Zlatobýlů, Želvišek i Čopíků. Všichni Vikingové byli řádně přivítáni královnou a slavnost tak mohla začít. Oslavy Vikingů ovšem nejsou jen o poměřování vousů a pití medoviny. Bylo třeba vytvořit si nové ochranné symboly, získat si přízeň u bohů i potvrdit věrnost královně. Po tomto setkání odjely všechny kmeny zpět do svých vesnic a věnovaly se běžnému životu Vikingů – lovili a prodávali ryby, vyráběli štíty nebo zdobili své oblečení. Ovšem po nějaké době přestala Vikingům jejich země vyhovovat a tak se rozhodli postavit lodě a začít hledat novou zemi pro své rodiny. Po dlouhé plavbě se nakonec Vikingové usídlili na krásném zeleném ostrově, kterému dnes říkáme Grónsko.

více

2018 - Starověké Řecko

Severní mouchy si jako první z táborů Pionýrské skupiny Paskov užily krásných čtrnáct dní na téma starověké Řecko a to v termínu od 6.7 do 20. 7. 2018.

 

více

2017 - Dynastie Mu-Chang aneb Kdo ovládne starověkou Čínu

Severní mouchy se letos proletěly až do starověké Číny. V úvodním dopise byla všem potomkům dynastie Mu-Chang oznámena smutná zpráva – zemřel císař Mu-Chang-Li. Jeho potomci se proto mezi 4. 8. a 18. 8. 2017 sjeli do císařského paláce, aby zde vybrali nového panovníka „dračí země“.

 

více

2016 - Zachraňme Zemi

Jedovatý vzduch, nedostatek pitné vody, hromadění odpadu, globální oteplování. To jsou jen některé z problémů, kterými se letos zabývaly děti na letním táboře. Na čtrnáct dnů se ocitly v budoucnosti. V kůži vědců potýkajících se s nelehkou situací, kdy život na zemi je ohrožený a situace tak zoufalá, že vědcům nezbývá nic jiného, než sestavit stroj času, vrátit se do minulosti a podrobně prozkoumat příčiny blížící se katastrofy.
 

více

Adresa tábora

LT Paskov
749 01 Vítkov