Tábory Severní Mouchy

2018 - Starověké Řecko

Severní mouchy si jako první z táborů Pionýrské skupiny Paskov užily krásných čtrnáct dní na téma starověké Řecko a to v termínu od 6.7 do 20. 7. 2018.

 

Jednotlivé oddíly přestavovaly čtyři lodě z Odysseovy výpravy, které měly za úkol dostat se z Tróje na rodnou Ithaku. Po cestě posádky potkala celá řada dobrodružství i komplikací a také se seznámily se všemi bohy vznešeného Olympu a bojovaly o jejich přízeň. Protože všechny lodě získaly přízeň nejvyššího z bohů, bylo posádkám umožněno zúčastnit se proslulé Řecké olympiády a to hned ve dvanácti disciplínách, například to bylo skákání v pytli, hulahop, akvabely, hod diskem, lukostřelba, kroket, gymnastika, zápas v bahně, atd. Nakonec se všechny lodě vrátily v pořádku zpět domů v čele s nejrychlejší lodí Partis.

 

 

Tábor ovšem není jen o tom, kdo vyhraje „celotáborovku“, ale o tom si ty dva týdny co nejvíce užít. Děti se téměř každý den vyblbly při koupání v Moravici. Během pobytu byly zapáleny dva táborové ohně, při kterých jsme zpívali, tančili i hráli hry. Na tradiční karneval letos přišly děti ve vlastnoručně vyrobených maskách. Oceněni byli například Yetti, Karkulka s vlkem nebo Tři prasátka. Veliký dík patří naší Muší kapele, která dětem hrála mnoho večerů. Krásným překvapením bylo, že se děti samy ve volném čase zorganizovaly a zahrály si vybíjenou, fotbal nebo třeba karty.

Nedílnou součásti tábora je také výlet, ze kterého byly děti letos opravdu nadšené. Brzo ráno jsme vyšli do Podhradí, kde nás čekaly dva autobusy a ty nás odvezly do Heiparku v Tošenovicích. Děti měly zaplaceny volný vstup celé dvě hodiny na několik atrakcí, například na bobovou dráhu, trampolíny a tubing. Po vypršení času nás autobusy zavezly zpět do Podhradí a odtud jsme si ještě vyšlápli na Vikštejn, kde nás čekal oběd a pomalu jsme se opět vraceli zpět do tábora.

 

 

 

 

 

Na konci tábora nám děti vždy vyplňují malý dotazník o táboře. Zde jsou některé otázky a nejčastější odpovědi:
Nejlepší jídlo: Langoše, svíčková, špagety, všechno
Nejlepší hra: Hajzlbaba, závěrečná hra, Afroditina hra
Nejlepší zážitek: Výlet, spaní v tee-pee, táborák

Náš tábor by ovšem nevznikl bez celé řady lidí, kteří dobrovolně svůj volný čas věnují organizaci tábora. Program tábora připravovala Eliška Daňová. O hospodaření a dovoz všeho se postaral Petr Glomb. Jídlo pro celý tábor chystal Martin Vrtul Břenek, Tomáš Forgač, Katka Forgačová a Petra Glombová. Pod pecem topil Luďa Vašek. Zdravotnickou funkci si letos poprvé vyzkoušela Markéta Pohludková. O oddíly se starali Gabka Diasová s Patrikem Moroněm, Adéla Juhasová s Terkou Pohludkovou, Zuzka Krpcová s Barčou Forgačovou a Vítek Valenta s Vendou Glombovou. Technickou pomoc zajišťoval Martin Boráň. Vedením tábora byla pověřena Tereza Forgačová. Velký dík patří také Katce Biedrawové, Ivě Vaňkové, Janě Koželuhové, Sylvě a Zdendovi Bělíkovým, Lukášovi Jančovi, Michalovi Haladejovi, Ogimu a mnoha dalším, kteří nám pomohli.

Děti i vedoucí si tábor opět užili od začátku do konce. Všechny děti byly moc šikovné a my jsme s nimi moc rádi těch čtrnáct dní strávili. Uvidíme se zase za rok, pravděpodobně v druhé půlce července. BZUM!
 

Děkujeme všem, kteří nás letos podpořili, za finanční, materiální či jinou pomoc: Tierärztlichen Zentrum Quernheim MVDr. Fabiánek, REELGATE s.r.o., Spetech Technology s.r.o., PlusComp s.r.o.,Technomont Frýdek-Místek s.r.o., TB Autoplyn, BeeStone Studio - Dalibor Glomb, COMMIT spol. s r.o., Restaurace Ve Dvoře, Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna


Za Severní Mouchy Paskov
Tereza Forgačová

 


 

Adresa tábora

LT Paskov
749 01 Vítkov