Tábory Severní Mouchy

2019 - Vikingové

Tento rok se Severní mouchy proletěly do dálných zemí na drsném severu, kde si během čtrnácti dnů vyzkoušely těžký život Vikingů.

Hned první táborový večer se všechny vikingské kmeny sjely do srdce své země na velké slavnosti Midsummeru. Na pozvání zde přijely kmeny Gebojáků, Zlatobýlů, Želvišek i Čopíků. Všichni Vikingové byli řádně přivítáni královnou a slavnost tak mohla začít. Oslavy Vikingů ovšem nejsou jen o poměřování vousů a pití medoviny. Bylo třeba vytvořit si nové ochranné symboly, získat si přízeň u bohů i potvrdit věrnost královně. Po tomto setkání odjely všechny kmeny zpět do svých vesnic a věnovaly se běžnému životu Vikingů – lovili a prodávali ryby, vyráběli štíty nebo zdobili své oblečení. Ovšem po nějaké době přestala Vikingům jejich země vyhovovat a tak se rozhodli postavit lodě a začít hledat novou zemi pro své rodiny. Po dlouhé plavbě se nakonec Vikingové usídlili na krásném zeleném ostrově, kterému dnes říkáme Grónsko.

 

 

 

 

 

 

 

Během tábora jsme však mimo program zažili i spoustu dalších věcí. Například se děti měly starat o své ovečky – musely je krmit, umýt, uspat, a když bylo potřeba, tak třeba i rozveselit. Děti se však nestaraly moc dobře, takže jim ovečky brzo utekly. Zato pečení chleba v ohni pod kotlíkem nám šlo výborně. Odvahu si děti mohly vyzkoušet na noční stezce s obrazy z Asgardu, Vikingského nebe, na jejímž konci je čekal duhový most. Na výlet jsme se letos vydali přespat na Vikštejn, kde se ráno uskutečnilo hned několik bitev o hrad. Další bitvu jsme si užili s piráty ze Staré Vsi, se kterými jsme letos prohráli opravdu jen o chlup.  Své výhry i prohry děti slavily na karnevalu a dvou táborácích. Za úžasnou atmosféru hudebních večerů vděčíme zejména naší kapele Kingové.

Všechny tyto zážitky by ovšem děti neměly bez celé řady lidí, kteří svůj volný část dobrovolně věnují dětem. O zábavu všech Vikingů se starala Eliška Daňová a Míšou Němcovou. Vesnice měli na starosti Vojta Kaňok s Terkou Pohludkovou, Zuzka Krpcová s Martinem Boráněm, Adélka Juhasová s Barčou Forgačovou a Gabka Diasová s Patrikem Moroněm. O doplňování zásob se staral Peťa Glomb a o vaření Martin Vrtul Břenek, Tomáš Forgač, Katka Forgačová a Petra Glombová. Léčitelkou byla poprvé Venda Glombová. O technické věci se staral Vítek Valenta a Luďa Vašek. Vedením tábora byla pověřena Terka Forgačová. Všem těmto lidem i mnoha dalším, kteří nám pomohli, patří velké díky.

Finančně nás v roce 2019 podpořili: Tierärztlichen Zentrum Quernheim MVDr. Fabiánek, REELGATE s.r.o., Spetech Technology s.r.o., PlusComp s.r.o., Elektroservis Paskov s.r.o., TB Autoplyn, COMMIT spol. s r.o., RBP, zdravotní pojišťovna, BeeStone Studio - Dalibor Glomb

 

Každé dítě si z tábora převeze spousty zážitků. Někdo bude vzpomínat na nejlepší hamburgery na světě, někdo na spaní v teepee a jiný zase na plazení v bahně. Pro nás je ale nejdůležitější, že si děti naplno užily čtrnáct dní v lese u Moravice. A to tam nemáme signál ani internet! Jo a kdo to vlastně vyhrál? Želvišky!

Za Severní mouchy Tereza Forgačová

Adresa tábora

LT Paskov
749 01 Vítkov